Zjazd majowy w Krakowie-Przegorzałach 2017 r.

W 2017 r. spotkanie Klubu odbyło się w dniach 19-21 maja w Krakowie, w domu gościnnym UJ "Przegorzały". Zjazd rozpoczęliśmy debatą na temat jakości nauki w Polsce, w czasie której gościliśmy profesorów Włodzimierza Boleckiego, Leszka Kaczmarka i Michała Karońskiego. Nie zabrakło też sesji naukowej z wystąpieniami klubowiczów i finału Nagrody im. Artura Rojszczaka.

W czasie finału NAR wysłuchaliśmy 3 bardzo ciekawych prezentacji wygłoszonych przez dr Albertynę Paciorek, dr Martę Kurdziel i dr Magdalenę Osial. Wybór, jak zawsze, był trudny, ale ostatecznie laureatka tegorocznej Nagrody została dr Albertyna Paciorek, psycholingwistka z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, w czasie wolnym wspierająca osoby starsze i niepełnosprawne.

W czasie Zjazdu odbyło sie też Walne Zebranie Klubu, na którym został wybrany nowy zarząd. Funkcję prezesa Klubu objęła Katarzyna Starowicz-Bubak (Instytut farmakologii PAN), a wspierać ją będą jako członkinie zarządu: Anna Ihnatowicz (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed), dr Zofia Madeja (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) i dr hab. Joanna Niedziółka-Jonsson (Instytut Chemii Fizycznej PAN).

Program Zjazdu 2017

Program spotkania: